Patrycja Piechocińska-Łazdowska

radca prawny

Jestem prawnikiem, z praktyką w prowadzeniu działalności oświatowej. Doradzam klientom jak założyć i prowadzić przedszkole oraz punkt przedszkolny. Prowadzę kancelarię prawną i obsługuję klientów w całym kraju.
[Więcej >>>]

Porada prawna on-line

O mnie

Witam Cię na moim blogu.

Nazywam się Patrycja Piechocińska-Łazdowska i jestem radcą prawnym oraz nauczycielem.

Dlaczego prawniczka w przedszkolu?

Od najmłodszych lat związana jestem z branżą oświaty niepublicznej. Moja Mama założyła jedną z pierwszych niepublicznych szkół dla dorosłych we Wrocławiu, która rodzinnie była rozwijana. Już od dziecka pomagałam w prowadzeniu Szkoły – przy reklamie, rekrutacji, obsłudze słuchaczy.

W późniejszych latach  tworzyłam dokumentacje do zakładania nowych szkół, statuty, umowy z pracownikami i słuchaczami. Zajmowałam się sprawami płatności klientów.  Najważniejsze – to dostosowywałam działalność placówki do szybko i często zmieniających się przepisów prawnych. Ustawodawca często pozostawiał wiele luk w regulacji oświaty prywatnej, ponieważ na pierwszym miejscu zawsze stawiał oświatę publiczną. Doskonale pamiętam stres związany z wizytacją kuratorium, czy kontrolą z urzędu miasta i innych instytucji.

Wszystkie aspekty prowadzenia niepublicznej placówki oświatowej przeszłam w praktyce.

Zwłaszcza, że po uzyskaniu przygotowania pedagogicznego, pracowałam także jako nauczyciel przedmiotów prawnych. Co więcej, podążałam po ścieżce awansu zawodowego i uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego.

W międzyczasie – w 2012 r. uzyskałam tytuł zawodowy radcy prawnego. Założyłam kancelarię, w ramach której postanowiłam wykorzystać swoje bogate doświadczenie w dziedzinie działalności oświatowej.

Z czasem zaczęli się do mnie zgłaszać ze swoimi problemami prawnymi klienci prowadzący przedszkola i punkty przedszkolne. Umocniło mnie to w wyborze specjalizacji.

Chęć niesienia pomocy dyrektorom, organom prowadzącym, właścicielom tych placówek, jak również tym, którzy dopiero planują je otworzyć, zaowocowała założeniem bloga Prawniczka w przedszkolu.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga, a w razie gdyby pojawiły się pytania, to zachęcam do kontaktu!

Pozdrawiam Cię,

Patrycja Piechocińska-Łazdowska
radca prawny

***